Zápisník GIN

Zápisník GIN SD Zápisník jménem GIN ("služebník") představoval v době svého uvedení na trh v letech 1997 až 2000 inovativní a praktickou pomůcku pro širší okruh nevidomých uživatelů, zahrnující i zájemce, kteří nevlastnili nebo neovládali klasický počítač typu PC. Vzhledem k intuitivnímu a jednoduchému ovládání, navrženému nevidomým autorem, zůstává i dnes pro řadu uživatelů praktickým pomocníkem, který navzdory svému stáří nebyl v určitých oblastech překonán.

Zápisník GIN je vybaven syntetickým hlasem a může sloužit k různým účelům. Může být používán jako zápisník. Uživatel může vytvořit text, vyhledávat v něm, přidávat přesouvat nebo vymazávat jeho části. Hotový text lze vytisknout na běžné či braillské tiskárně. Uživatel se může dotázat na čas nebo datum. Kromě času je k dispozici funkce budíku, stopek a minutníku. Do telefonního seznamu lze zapisovat jména, čísla a adresy. V diáři lze nastavit čas, ve který se GIN sám zapne a oznámí, co bylo k tomuto času předepsáno. GIN může rovněž sloužit jako kalkulátor.

Uživatel má možnost spojit GIN s PC a přenášet data oběma směry. To znamená, že může s GINem samostatně pracovat a po čase přenést data do PC. A naopak může přenést mnoho textových stránek z PC do GINu (např. i kratší knihu) a nechat si ji syntetickým hlasem předčítat kdykoli a kdekoli chce.

Na jedno nabití GIN vydrží minimálně 10 hodin provozu, při používání sluchátek déle. K dalšímu prodloužení doby provozu dochází díky tomu, že se GIN sám vypne, pokud po jistou (nastavitelnou) dobu nedojde ke stisknutí žádné klávesy. Po opětovném zapnutí GIN pokračuje přesně tam, kde přestal.

Zápisník GIN SD

model s vestavěnou čtečkou paměťových karet
prodejní cena: 24900
předchozí produkt - Braillský zápisník Orbit Reader 20 seznam produktů - Zápisníky s hlasovým či hmatovým výstupem následující produkt - Ozvučený tlačítkový mobilní telefon BlindShell Classic 2
Logo GALOP

Řehořova 14, 130 00 Praha 3
Telefon: 222 718 996 nebo 222 720 747
E-mail: galop@galop.cz


Všechny uvedené ceny jsou v Kč včetně DPH. Změny cen i technických dat vyhrazeny. Návštěvy a předvedení pomůcek je nutno předem telefonicky dohodnout. Kompletní a aktuální verzi katalogu najdete vždy na http://www.galop.cz/katalog.

Vytištěno: 23.5.2024

Katalog květen 2024 © GALOP, s.r.o. Konec stránky.